Uzun süredir göze çarpan ByNoGame pazarındaki skin miktarının azalmasıyla birlikte ”ByNoGame botları ban yedi!”  söylentileri sektörde yankılanıyordu.

Dün itibariyle çeşitli forum sitelerinde açılan başlıklarda bu konu yer aldı. ByNoGame müşterilerinin aklında soru işaretleri oluşurken olayın mağdurlarından birinin ByNoGame chati ile yaptığı konuşmanın ekran görüntüsünü siteye yüklemesi sonucu ByNoGame ‘e gelen tepkiler daha da arttı.

Konuşmanın içeriğinde bazı botların ban yediği, takas sözleşmesini kabul ettiğiniz takdirde bu riski kabul ettiğiniz de yazmaktaydı. Ayrıca siteye yüklü miktarda skin yatıran bir mağdurun şikayeti üstüne 10.000 TL ‘lik envantere 4.000 TL geri ödeme yapıldı.

Türkiye’nin en büyük e-pin ve item satış sitesi ByNoGame’in bu duruma düşmesi ve güvenilirliğinin sarsılması pek çok müşterisini şaşkına düşürdü. Mağdurlar ”Kazanırken iyi, zarar ederken ortak oluyoruz!” diyerek markayı kınadı.

Durumu teyit etmek için ByNoGame desteği ile görüştüğümüzde aşağıdaki yanıtı aldık. Ayrıca bu olumsuzluk bizi de etkiledi. Destek ekibi ile iletişime geçerek sorunu en az hasarla çözdük.

ByNoGame-Botlari-Banlandi-Destek-GorusmeSonuç olarak: ByNoGame botlarının bir kısmı banlandı. Kalan botlar sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor.

Sitenin ban yiyen botlarından bir tanesi: 

  • http://steamcommunity.com/profiles/76561198339409753/inventory/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.