Valve’nin oyuncuları umursamamasına şikayetçi olan tek biz oyuncular değilmişiz, Steamile tanıdığımız Valve’nin sahibi olan Gabe Newell’in oğlu da babasının aldığı kararları beğenmiyormuş!

Valve steam’in çıkması ile beraber artık oyun yapımcısı ünvanını kaybederek oyun dağıtıcısı olmuştu. Uzun süredir yeni bir oyun çıkarmayan ve çıkardığı oyunlarında yeni serilerini onca yıldır yapmayan Valve’nin küçük patronu Gray Newell verdiği bir röportajda Valve’de şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Gray Newell’in söylediklerine göre Valve hiç bir yenilik getirmek istemiyormuş. Artık oyun yapımcısı kimliğinden uzaklaşan Valve oyun satıcısı kimliğine bürünmüş durumda. Bunun doğru olduğunu maalesef kabul etmemiz gerekiyor çünkü eğer Valve oyun yapımcısı olsaydı çıktığı anda sıralamaları yerle bir edecek , milyonlarca kopya sattıracak Half-Life 3 oyununu çoktan çıkarmış olurdu.

Küçük Patron Gray NewellNaetry adında bir oyun şirketinin de sahibi. Röportajda yaptıkları yeni oyun hakkında bilgide verdi. Verilen bilgiye göre yeni çıkacak oyun FPS MMO türünde olacak ve Gary’s Mod’a benzeyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.