%100 Türk oyunu olan Zula’nın web sitesi bir grup Türk hackeri tarafından bugün kısa süreliğine hacklendi!

Zula, Türkiye’nin ilk ve tek FPS oyunu olduğunu idda ediyor. Anlık 50.000 kullanıcı ile iyi bir yere sahip olan Zula bu sefer kötü ve şaşırtıcı bir haber ile gündeme geldi. Zula’nın oyuncu kitlesi çoğunlukla 13-18 yaşı arasındaki çocuklardan oluşuyor. Bununla birlikte ücretsiz olarak piyasaya sürülen Zula oyununda eğer iyi oynamak isterseniz oyuna her ay belirli bir para yatırmanız gerekiyor ve bu yönü ile bir çok kişi tarafından Zula para tuzağından başka bir şey değil.

Zula’yı oynayan diğer bir kitle ise son zamanlarda popüler olan E-sporcular. Ancak E-sporcu olmak içinde aylık en az 100 TL yi gözden çıkarmanız gerekmekte ancak Zula’nın düzenlediği turnuvanın ödülünün 100.000$ olduğunu hatırlatırsak 100 TL yanında nokta olacaktır.

Zula Oyun Hacklendi

Zula, Pay-to-win sevmeyen kesim vb. bazı kesimleri kazanamadı. Beklentilerini karşılayamayan oyunculardan bazıları Hacker çıkınca, Zula ağır bir ders ile görmüş oldu.

Bugün akşam saatlerine doğru Zula’nın web sitesine saldırılar oldu ve yapılan saldırılar sonucunda site hackerlar tarafından ele geçirildi, Zula hemen siteyi geri alsa da Hackerlar siteye şu mesajı bıraktı;Zula Hacklendi

Web sitesinin ve güvenlik sisteminin çok kötü olduğunu söyleyen Hackerlar açığı kendileri için kullanmayarak Zula’ya maddi/manevi bir zarar vermedi ancak son paragraf da yazan cümleye göre Zula’da ki açığın halen olduğunu ve bunun kullanıldığını anlıyoruz.

Ümit ediyoruz ki Zula güvenlik sistemini yeniler ve bir daha böyle hack olayları yaşamayız!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.